ISSN питання-відповіді

questionДе в Україні можна зареєструвати ISSN?

Для реєстрації ISSN потрібно заповнити заявку та надіслати макет обкладинки та сторінки з вихідними даними. Більше інформації тут.

 

 

Чи потрібний новий ISSN для кожного номеру видання?

Ні, ISSN ідентифікує конкретне періодичне видання і закріплюється за назвою. ISSN змінюється тільки у випадку коли змінюється назва видання.

 

Де і як повинні бути надруковані ISSN?

На друкованому виданні найкраще місце для друку ISSN знаходиться у верхньому правому куті першої обкладинки. Перед восьмизначним номером повинні завжди бути зазначені літери ISSN. Також ISSN можна розміщувати на сторінках з редакторськими даними. На недрукованих виданнях, ISSN повинно відображатися на внутрішній стороні (наприклад біля назви або на домашній сторінці). Іншими місцями для недрукованих видань можуть бути зовнішні джерела, такі як поверхність мікроносіїв, касети, етикетка диску, або інших місткостях. Якщо публікація має як ISSN, так і ISBN, кожен з них повинен бути надрукований.

 

Чи обов’язковий ISSN?

У деяких країнах всі періодичні видання повинні мати ISSN. В Україні ISSN не обов’язковий для всіх періодичних видань окрім наукових та спеціалізованих видань.

 

Чи потрібно призначати різні номери ISSN для видань на різних носіях (друковані, онлайн, дискета, CD-ROM, тощо)?

Так, кожне окреме видання на іншому носії повинне мати свій власний ISSN, навіть якщо назви ідентичні. Тільки репродукції видань зберігають той же ISSN.

 

Чи захищена назва видання авторським правом, якщо був призначений ISSN?

Ні, кілька видань може мати подібні або ідентичні назви. Проте, в багатьох країнах ISSN номери використовуються для управління системами виплат авторських гонорарів і роялті, що стягуються за ксерокопіювання або сканування статей, опублікованих у періодичних виданнях.

 

Чи гарантує ISSN якість видань та інших періодичних ресурсів?

Коли виданню (друкованому або електронному, науковому чи не науковому) присвоюється ISSN, то це означає, що воно має продовжуваний характер відповідно до критеріїв ISSN. ISSN не надає жодних гарантій щодо змісту ресурсу, або будь-якої оцінки змісту і не свідчить доказом про його дію.